Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Poznawali pisarzy „na żywo”

3 października 2017 r.

Ponad 1200 osób wzięło udział w spotkaniach z cyklu „Poznaj żywego pisarza” zorganizowanych przez Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Starym Sączu.

Odbyło się w sumie 30 spotkań autorskich, a wszystko w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Partnerstwo dla Książki. Pisarze spotkali się z czytelnikami w Siedlcach, Rożnowie, Olszanej, Zagorzynie, Żeleźnikowej, Nowej Wsi, Florynce, Bereście, Łomnicy Zdroju, Powroźniku, Jasiennej, Gródku n/Dunajcem, Chomranicach, Łososinie Dolnej, Frycowej, Mystkowie, Jazowsku, Brzeznej, Białej Niżnej, Ptaszkowej, Barcicach, Rytrze, Starym Sączu, Żegiestowie, Grybowie, Tyliczu, Tęgoborzy, Marcinkowicach, Kamionce Wielkiej i Piwnicznej Zdroju.

Na Sądecczyznę przyjechali między innymi: Anna Czerwińska-Rydel - autorka książek dla dzieci i młodzieży; Magdalena Zarębska - autorka książek dla dzieci i młodzieży; Andrzej Meller - reporter wojenny i antropolog kultury.

- Po każdym spotkaniu był też czas na wspólną dyskusję – mówi Ewelina Włodarz, pracownik Biblioteki i koordynator projektu. - Pisarze byli zaskoczeni różnorodnością zadawanych pytań, między innymi o powody pisania, początki kariery, ilość napisanych książek. Ciekawiło ich też, jak długo pisze się książkę. Po zakończeniu każdego spotkania ustawiała się długa kolejka po autografy i dedykacje do zakupionych książek oraz na zakładkach wykonanych przez podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Gniazdo - partnera projektu.

Po zakończeniu tego projektu, Biblioteka już planuje następny. Tym razem będzie nosił tytuł „Po górach z mistrzem pióra” – także dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Partnerstwo dla Książki. Będą to cykle spotkań autorskich w większości dla grup zorganizowanych dla dzieci, młodzieży i dorosłych z Joanną Krzyżanek, doktorem Zenonem Szewczykiem i Marcinem Pałaszem.

Oprac. (olsz)

Fot. Ewelina Włodarz

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...