Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Droga Sienna – Siedlce już gotowa!

15 września 2017 r.

Dzisiaj odbył się oficjalny odbiór prac prowadzonych na drodze powiatowej Sienna – Siedlce. Na miejscu obecny był starosta nowosądecki Marek Pławiak i wójt gminy Gródek nad Dunajcem Józef Tobiasz.

Inwestycja obejmowała przebudowę drogi powiatowej w miejscowościach Sienna i Jelna. Wartość całej inwestycji to 2 890 271,15 zł, z tego dofinansowanie ze środków UE w ramach PROW 2014-2020 wynosi: 1 809 968, zł.

- Na podstawie porozumienia Zarząd Powiatu Nowosądeckiego przekazał wójtowi gminy Gródek nad Dunajcem zarządzanie drogą powiatową Sienna – Siedlce na odcinku prawie trzech kilometrów od Siennej do Jelnej – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. - Pozwoliło to gminie uzyskać dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na przebudowę drogi, a powiat mógł niezależnie złożyć trzy wnioski na przebudowę innych dróg powiatowych.

Zgodnie z porozumieniem, z budżetu powiatu przeznaczono na realizację robót na drodze Sienna - Siedlce 266.628 zł oraz 23.470 zł na pokrycie kosztów bieżącego utrzymania tego fragmentu drogi. Na pokrycie pozostałych kosztów inwestycji złożyły się środki pochodzące z dofinansowania z PROW (63,63% wartości po przetargu) oraz z budżetu gminy Gródek nad Dunajcem, która ponadto przygotowała wymaganą dokumentację projektową oraz formalny wniosek o dofinansowanie.

W tym roku zrealizowano pierwszy etap prac, którego łączny koszt wynosi: 1 565 667,78 zł, z tego planowane środki PROW 2014-2020 - 996 234,00 zł. Wkład Powiatu  - 266 628 zł, wkład własny gminy - 302 805,78 zł.

- W ramach pierwszego etapu inwestycji wykonano nową nawierzchnię na ponad dwukilometrowym odcinku, ponad kilometr chodników, przejścia dla pieszych, kanalizację deszczową, odwodnienie drogi, przebudowę dwóch skrzyżowań z drogami gminnymi oraz zjazdów publicznych i indywidualnych – tłumaczy starosta Marek Pławiak.

Pierwotny zakres robót został rozszerzony o likwidację tzw. przełomów w jezdni. Łączna wartość dodatkowych prac to 129 355,39 zł. Prace przy I etapie realizowało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z Dębicy. II etap inwestycji będzie realizowany w 2018 roku.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...