Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Dyskusja o „Sądeczance”

11 kwietnia 2017 r.

Dzisiaj w sądeckim ratuszu odbyło się spotkanie dotyczące opracowania dokumentacji projektowej na przebudowę drogi krajowej nr 75 na odcinku Brzesko – Nowy Sącz. Wziął w nim udział m.in. starosta nowosądecki Marek Pławiak.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie oraz firma ch2m, która ma opracować dokumentację, przedstawiły pięć możliwych przebiegów drogi. Omawiano wymagane parametry techniczne, a także cele i założenia projektowe. Wśród założeń wymieniono: poprawę warunków ruchu (poprawa bezpieczeństwa, skrócenie czasu przejazdu, unikanie kolizji z miejscami wrażliwymi środowiskowo). Wśród celów opracowania wymieniono m.in.: wskazanie optymalnego korytarza przebiegu trasy DK75 z uwzględnieniem połączeń drogowych w poszczególnych gminach, a w skali województwa – połączenie Nowego Sącza z autostradą A4; wyeliminowanie wariantów nierealnych technicznie, nieekonomicznych, niekorzystnych społecznie i środowiskowo.

W spotkaniu wzięli też udział: starosta nowosądecki Marek Pławiak, wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech oraz przedstawiciele gmin i branży transportowej.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...