Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Dziękuję władzom Starego Sącza za dobrą współpracę

20 września 2017 r.

Starosta nowosądecki Marek Pławiak wziął dzisiaj udział w sesji Rady Miejskiej Starego Sącza. Rozmawiał z radnymi na temat inwestycji prowadzonych przez Powiat na terenie Starego Sącza w ostatnich dwóch latach oraz planach na przyszłość.

Starosta przypomniał m.in. o szybkiej decyzji o przeniesieniu Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w nowe miejsce po tym, jak zobaczył, w jakich warunkach uczą się dzieci i młodzież. PMDK znalazł się w wyremontowanych pomieszczeniach, gdzie uczestnicy zajęć mogą rozwijać swoje pasje.

- Przygotowanie nowych pomieszczeń kosztowało ponad sto tysięcy złotych, ale było warto. Ponadto, kolejne 700 tysięcy złotych przeznaczyliśmy na remont Internatu Międzyszkolnego, a na inne remonty placówek oświatowych na terenie gminy Stary Sącz przekazaliśmy ponad 80 tysięcy złotych. Na tym jednak nie koniec – mówił starosta Marek Pławiak. - W przyszłym roku planujemy rozpocząć budowę sali gimnastycznej z łącznikiem przy Liceum Ogólnokształcącym. Koszt inwestycji - około trzy miliony złotych. To oczywiście jednostki powiatowe, ale korzystają z nich uczniowie i mieszkańcy miasta i gminy Stary Sącz. Chcemy zapewnić im jak najlepsze warunki do nauki i pracy. Przy różnych przedsięwzięciach możemy liczyć na pomoc władz gminy – burmistrza Jacka Lelka i wiceburmistrza Kazimierza Gizickiego. To oni też, oprócz radnych powiatowych Stanisława Dąbrowskiego i Jana Gomółki, wywierają na nas „naciski” chcąc, aby jak najwięcej inwestycji powiat robił właśnie na waszym terenie – dodał z uśmiechem starosta. – Muszę powiedzieć, że bardzo dobrze mi się z nimi współpracuje i nawet w kwestiach spornych dochodzimy do porozumienia.

Na potwierdzenie swoich słów, starosta wspomniał m.in. o 2 milionach złotych, za które zostały zrobione remonty dróg i jest utrzymywana infrastruktura na terenie miasta i gminy. 1,5 miliona z tej kwoty zostało przekazane miastu na przebudowę ul. Węgierskiej. Mówił także o budowie chodników m.in. w Łazach Brzyńskich, Barcicach, uzupełnianiu poboczy w Moszczenicy czy dokumentacji remontu mostu w Moszczenicy, która zostanie przygotowana jeszcze w tym roku. Jej koszt to  44 tysiące złotych.

Starosta wziął udział w sesji na zaproszenie Ewy Zielińskiej – przewodniczącej Rady Miejskiej Starego Sącza. Podczas spotkania obecni byli również radny powiatowy Stanisław Dąbrowski i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Jan Gomółka.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...