Fundacja Nomina Rosae zaprasza na wykład

Fundacja Nomina Rosae zaprasza razem z Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ zaprosza na wykład pt. „Ubiór narodowy Polaków czy kostium Sarmaty? Rozważania nad historycznymi i kulturowymi aspektami mody narodowej”, który wygłosi dr Maria Molenda, prezes Fundacji Nomina Rosae w czwartek 30 marca o godzinie 18.00 w Sali im. R. Sichrawy MCK SOKÓŁ.

„Ubiór kontuszowy postrzegany jest jako symbol narodowy Polaków – wyrażał umiłowanie ojczyzny, afirmację tradycji i wartości, jakim hołdowali Polacy. Jednak relatywnie rzadko poddajemy się refleksji, że był on ubiorem ekskluzywnym, przynależnym przede wszystkim szlachcie (...)” (ciąg dalszy opisu na stronie Fundacji: www.nomina.pl)

Dr Maria Molenda — założycielka i prezes Fundacji Nomina Rosae; historyk, kostiumolog, kostiumograf. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Stopień doktora uzyskała na podstawie rozprawy poświęconej ubiorom na dworze Jagiellonów od czasów panowania Kazimierza Jagiellończyka do śmierci Zygmunta Augusta (...) (pełniejszy biogram dr Marii Molendy na stronie Fundacji: www.nomina.pl)

Na wykład wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy również na stronę wydarzenia w serwisie Facebook