Fundacja PRZESTRZEŃ ROZWOJU zaprasza na szkolenia

Szanowni Państwo,

Jeżeli w Państwa organizacji znajdują się osoby, które są liderami grup, kierują zespołem, prowadzą spotkania grupowe, zebrania, czy też chcą rozwijać swoje umiejętności w zakresie prowadzenia szkoleń to zapraszamy je do udziału w STUDIUM PRACY Z GRUPĄ I ZESPOŁEM „PRZESTRZEŃ ROZWOJU”, które odbędzie się w terminie od 28 września do 10 grudnia 2017 r.

Program Studium został zaprojektowany tak, by oferując bogatą tematykę merytoryczną, zapewnić jak największą efektywność procesu nauczania, utrwalać efekty oraz dawać niezbędne wsparcie uczestnikom. Umożliwia rozwój umiejętności interpersonalnych w zakresie komunikacji z grupą i zespołem, asertywności, współpracy w zespole; poznanie i doskonalenie umiejętności korzystania z różnorodnych metod i technik pracy z grupą i dostosowywanie ich do potrzeb grupy. Uczy zrozumienia specyfiki procesu grupowego i pracy z uczestnikami grup w oparciu o doświadczenie. Promuje empatyczny sposób komunikacji z uczestnikami grupy oparty na Nonviolent Communication(Porozumieniu bez Przemocy) Marshalla Rosenberga.

Do programu szczególnie zapraszamy te osoby, które pracują już z grupami: trenerów, coachów, psychologów, pedagogów, pracowników socjalnych, nauczycieli, doradców zawodowych, mediatorów, moderatorów, osoby kierujące organizacjami, zespołami roboczymi lub projektowymi.

Struktura Studium jest skonstruowana w sposób wspierający różne style uczenia się: doświadczenie, teorię, prezentację umiejętności, ćwiczenia w małych grupach, obserwacje i feedback, lektury, studium przypadków i superwizję.

Studium obejmuje 5 spotkań grupowych, w tym trening interpersonalny i trwa łącznie 112 godzin:

1) Trening umiejętności interpersonalnych, budowania relacji i świadomości siebie w roli osoby prowadzącej grupę i zespół (40 godzin)
Termin: 28 września – 1 października 2017 r. (czwartek – sobota, godz. 9.00 – 17.30 z godzinną przerwą obiadową; niedziela godz. 9.00 – 15.30)
Prowadzi: Izabela Szczepaniak-Wiecha

2) Warsztat: Podstawy pracy z grupą i zespołem I - zasady, techniki, umiejętności (18 godzin)
Termin: 21 – 22 października 2017 r. (sobota 9.00 – 17.30 z godzinną przerwą obiadową; niedziela 9.00 – 15.30)
Prowadzi: Magdalena Czernecka

3) Warsztat: Odpowiedzialna komunikacja (oparta na Nonviolent Communication) w pracy z grupą i zespołem (18 godzin)
Termin: 4 – 5 listopada 2017 r. (sobota 9.00 – 17.30 z godzinną przerwą obiadową; niedziela 9.00 – 15.30)
Prowadzi: Izabela Szczepaniak-Wiecha

4) Warsztat: Podstawy pracy z grupą II. Innowacyjne metody pracy z grupą (18 godzin)
Termin: 25 – 26 listopada 2017 r. (sobota 9.00 – 17.30 z godzinną przerwą obiadową; niedziela 9.00 – 15.30)
Prowadzi: Izabela Szczepaniak-Wiecha

5) Warsztat: Proces grupowy. Sytuacje trudne w pracy z grupą. Zakończenie Studium (18 godzin)
Termin: 9 – 10 grudnia 2017 r. (sobota 9.00 – 17.30 z godzinną przerwą obiadową; niedziela 9.00 – 15.30)
Prowadzi: Magdalena Czernecka

Opieka merytoryczna: Izabela Szczepaniak – Wiecha

Odpłatność za udział przy skorzystaniu z maksymalnego dofinansowania Studium wynosi 2200 PLN (dofinansowanie 60% kosztów). Pełny koszt programu to 5500 PLN. Istnieje możliwość płatności w ratach.
Uwaga: Osoby, dla których proponowana cena stanowi przeszkodę w uczestnictwie w Studium prosimy o kontakt z Fundacją.

Warunki realizacji Studium
1. Rezerwacja miejsca:
Warunkiem rezerwacji miejsca jest:
· wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego,
· wniesienie opłaty rezerwacyjnej w wysokości 300 PLN do dnia 10 września 2017 r. (opłata rezerwacyjna jest wliczana w całkowitą opłatę za szkolenie),
· podpisanie Umowy uczestnictwa w Studium.
2. Warunki realizacji Studium:
· Studium zostanie zorganizowane pod warunkiem zgromadzenia minimalnej liczby uczestników (osiem osób).
· W przypadku odwołania szkolenia Fundacja dokonuje zwrotu wniesionych opłat, lecz nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne koszty związane z rezerwacją biletów, noclegów itp.
· W przypadku rezygnacji ze Studium w terminie najpóźniej do 10 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem zajęć Fundacja dokonuje zwrotu wniesionych wpłat. W przypadku rezygnacji po tym terminie opłata rezerwacyjna nie podlega zwrotowi, a Uczestnik zobowiązany jest do poniesienia opłat uczestnictwa w zajęciach.

Więcej informacji:
Kontakt: Izabela Szczepaniak – Wiecha, tel.: 693802102
www: http://przestrzenrozwoju.org/index.php/wydarzenia/240-studium-pracy-z-grupa-i-zespolem-przestrzen-rozwoju
e-mail: fundacja@przestrzenrozwoju.org

Serdecznie zapraszamy,