Facebook
Facebook Powiat Facebook Promocyjny
YouTube
YouTube Powiat YouTube Promocyjny
Pinterest Instagram

Samoloty zrzucą szczepionkę przeciwko wściekliźnie

12 kwietnia 2017 r.

 

Od 22 do 30 kwietnia na terenie Małopolski prowadzona będzie akcja ochronnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Z samolotów zrzucona zostanie szczepionka doustna. Część zostanie też wyłożona ręcznie w lasach.

Przynęty zawierające szczepionkę mają kształt walca. W środku umieszczony jest plastikowy pojemnik wypełniony płynną substancją. Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje, by nie dotykać i nie podnosić przynęt, ponieważ lisy, które wyczują na nich zapach człowieka będą je omijać.

Zaleca się, by w okresie wykonywania szczepień i 14 dni po ich zakończeniu nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów prowadzić psy na smyczy i w kagańcu. Kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii, by można je było poddać obserwacji. W żadnym wypadku nie należy rozłamywać przynęty, ponieważ płynna szczepionka może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa. W razie kontaktu ze szczepionką należy natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

(szel)

 

komentarze (0):
dodaj komentarz

Tego artykułu jeszcze nikt nie komentował. Bądź pierwszym, który dodał komentarz!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz! Przejdź do »formularza logowania«

Archiwum wiadomości

Kliknij na datę, żeby zobaczyć wydarzenia z danego dnia lub wybierz miesiąc i rok aby przejść do wydarzeń z danego miesiąca i roku...

...lub w polu wyszukiwania wpisz wyrażenie, którego szukasz w wybranej kategorii, a następnie kliknij "Szukaj"...