XXXIV Zwyczajna Sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego

07.09.2018 r.

W piątek 7 września 2018 roku o godz. 13:00  w Sali Obrad Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu odbędzie się XXXIV Zwyczajna Sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego V Kadencji.

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z XXXIII Sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego.
4. Interpelacje radnych.
5. Sprawozdanie Starosty z pracy Zarządu w okresie międzysesyjnym.
6. Informacja o stanie środowiska na terenie Powiatu Nowosądeckiego w 2017 roku.
7. Informacja o przebiegu wykonania planu finansowego za I półrocze 2018 roku podmiotów leczniczych:
1) SPZOZ – Szpitala im. dr. J. Dietla w Krynicy Zdroju.
2) SPZOZ – Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu.
8. Informacja nt. realizacji remontów i inwestycji w placówkach pomocy społecznej w roku 2018.
9. Informacja na temat działań podejmowanych na rzecz promocji powiatu w 2018 roku.
10. Informacja o pozyskanych funduszach unijnych i innych funduszach zewnętrznych, złożonych wnioskach i efektach realizacji projektów wdrażanych przez Powiat Nowosądecki w I półroczu 2018 r.
11. Informacja na temat stanu przygotowań szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Nowosądecki do realizacji zadań statutowych w roku szkolnym 2018/2019 oraz informacja o realizacji remontów i inwestycji w szkołach i placówkach oświatowych (za okres I-VII 2018 r.).
12. Podjęcie uchwały Rady Powiatu Nowosądeckiego w sprawie określenia zasad rozliczania tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli, dla których ustalony plan zajęć jest różny w poszczególnych okresach roku szkolnego, ustalenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli szkół niewymienionych w art. 42 ust. 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela, pedagogów, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych i doradców zawodowych, nauczycieli prowadzących kształcenie w formie zaocznej i nauczycieli kształcenia na odległość oraz zasad zaliczania do wymiaru godzin poszczególnych zajęć w formie zaocznej i kształceniu na odległość.

13. Podjęcie uchwały Rady Powiatu Nowosądeckiego w sprawie przystąpienia Powiatu Nowosądeckiego do realizacji projektu pod nazwą „Mobilność uczniów szkół zawodowych i kadry” w ramach programu ERASMUS+.
14. Podjęcie uchwały Rady Powiatu Nowosądeckiego w sprawie zatwierdzenia planu finansowego podziału środków PFRON przeznaczonych na realizację zadań na rzecz osób niepełnosprawnych w Powiecie Nowosądeckim w 2018 r.
15. Podjęcie uchwały Rady Powiatu Nowosądeckiego w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w trybie przetargu udziału Powiatu Nowosądeckiego wynoszącego 3/10cz. w działce nr 2053/4 położonej w Starym Sączu.
16. Podjęcie uchwały Rady Powiatu Nowosądeckiego w sprawie zmiany Uchwały Nr 267/XXVIII/17 Rady Powiatu Nowosądeckiego z dnia 30 listopada 2017 r. w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Nowosądeckiego oraz dyżurów aptek ogólnodostępnych w porze nocnej, w niedzielę, święta i inne dni wolne od pracy na terenie Krynicy-Zdroju, Miasta i Gminy Stary Sącz, Miasta Grybów oraz Gminy Grybów, w 2018 roku.
17. Podjęcie uchwały Rady Powiatu Nowosądeckiego w sprawie zmiany Statutu Powiatu Nowosądeckiego.
18. Podjęcie uchwały Rady Powiatu Nowosądeckiego w sprawie zmian w budżecie Powiatu Nowosądeckiego na 2018 rok oraz zmian w Uchwale Budżetowej na 2018 rok.
19. Podjęcie uchwały Rady Powiatu Nowosądeckiego w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Nowosądeckiego.
20. Oświadczenia, wolne wnioski.
21. Zamknięcie sesji.