Zapraszamy na XI Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych w Nowym Sączu

Szanowni Państwo,
Prezesi, Członkowie
Organizacji Pozarządowych Sądecczyzny

Bardzo serdecznie zapraszam do udziału w XI Powiatowym Forum Organizacji Pozarządowych w Nowym Sączu, które rozpocznie się 6 października 2017 r. o godz. 14.00 w Internacie Międzyszkolnym w Starym Sączu (ul. Daszyńskiego 19).

Podczas Forum będzie miała miejsce uroczystość uhonorowania Zwycięzców oraz pozostałych uczestników Konkursu Starosty Nowosądeckiego w zakresie wspierania i promocji organizacji pozarządowych oraz wolontariatu. Przedmiotem późniejszych obrad będą m.in. zagadnienia związane z Narodowym Programem Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz możliwości Państwa współpracy wewnątrz trzeciego sektora.
Jestem przekonany, iż będzie to spotkanie, które przyczyni się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na ziemi sądeckiej. Będzie to nie tylko okazja do podzielenia się informacjami z Państwem, ale również twórczej wymiany myśli
i doświadczeń.

Program Forum:
I część - plenarna:

godz. 14.00    1. Otwarcie Forum - występ Zespołu Regionalnego „Dolina Popradu”.
godz. 14.10    2. Powitanie Gości – Starosta Nowosądecki Marek Pławiak.
godz. 14.15    3. Rozstrzygnięcie Konkursu w zakresie wspierania i promocji organizacji pozarządowych oraz wolontariatu.
godz. 14.50    4. Informacja nt. Narodowego Programu Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego – Joanna Jahn – Machowska Pełnomocnik Wojewody Małopolskiego do Spraw Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.
godz. 15.05     5. Animacja – współpraca wewnątrz trzeciego sektora – Ewa Chromniak Prezeska Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych w Krakowie.
godz. 15.20     6. Uruchomienie konsultacji projektu Programu Współpracy Powiatu Nowosądeckiego z Organizacjami Pozarządowymi na 2018 rok – Andrzej Zarych Dyrektor Promocji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.
godz. 15.30     7. Dyskusja.

II część – integracyjna na terenie internatu: występ Zespołu Regionalnego „Dolina Popradu”, poczęstunek.

godz. 15.45     8. Zakończenie Forum.

Starosta Nowosądecki Marek Pławiak